Drugi beogradski festival Art joge, 2016.

DRUGI MEĐUNARODNI FESTIVAL ART JOGE

Festival art joge – Joga savez Srbije

Dana 25.05.2016 u TC Delta city – Novi Beograd, u organizaciji Joga saveza Srbije, a pod pokroviteljstvom Evropske joga federacije održan je Drugi festival art joge Similiris u Srbiji.
Na Festivalu art joge je šira javnost imala priliku da se bliže upozna sa Art jogom “Similiris”- stilom joge koji je sve popularniji u svetu. Predstavnici ovog stila joge iz različitih gradova Srbije predstavili su jogu kao razvojni životni stil, pokazujući svoju joga veštinu, lepotu i kreativnost usklađujući svoju pažnju, gracioznost pokreta i disajni tok.

Festival je otvoren nastupom studenata Međunarodne joga akademije i nastupom Revijalnog sastava Art joga Similiris Joga saveza Srbije a zatvoren nastupom Revijalnog sastava Art joga Similiris Joga saveza Srbije i koncertom Kirtan grupe Samadhi.

Zahvaljujemo se svim učesnicima, moderatoru programa Nikoli Zakić, članovima organizacionog tima:
Branko Ilić, Dragan Zorić, Milijani Milikšić, Dragani Milićević, Mileni Vladisavljević, Dragici Kumrić, Spomenki Đurđević, Igoru Petroviću, Tatjani Gutić, Milošu Bulj, Veri Milićević Mariji Radosavljević, Nini Zorić, Aleksandri Mitić, Ani Miletić, fotografima Aleksandri Mitić, Ivani Nikolić, Tatjani Gutić, Ani Miletić i Mulošu Bulju i glavnoj koordinatorki festivala, Milici Zorić. Posebnu zahvalnost iskazujemo upravi TC Delta city na susretljivosti.

Potreba za organizovanjem Festivala art joge i sve veća popularnost ovog stila joge leži u činjenici da Art joga Similiris zadovoljava suštinske potrebe savremenog čoveka- mogućnost da se kroz dinamičku fizičku aktivnost postigne oslobađanje od fizičke tenzije i mentalne napetosti. Suprotno uobičajenom predubeđenju da fizička aktivnost troši energiju I stvara umor, vežbanjem Art joga Similiris telo se regeneriše i oslobađa tenzija. Stvara se nova životna snaga I vitalnost, koja se manifestuje na intelektualnu, emotivnu i kreativnu sveru našeg života.
Art joga Similiris je stil joge u kome se prepliće joga sa elementima savremenog plesa I modernog baleta. Poštujući osnovna načela izvođenja joga položaja, uz sklad pokreta, disanja I pažnje, uvodeći muziku I ritam, u nastupima ART JOGE SIMILIRIS postiže se snažan scenski utisak koji gledaoce privlači atraktivnošću I estetskim senzibilitetom.
Organizator DRUGOG festivala art joge Similiris je Joga savez Srbije, nacinalni granski savez, utemeljen u negovanju akademskog pristupa jogi, koji kroz mnogobrojne aktivnosti približava jogu široj populaciji. Joga savez Srbije teži da obezbedi visok kvalitet joga prakse u našoj zemlji.

Učestvovali:
Revijalni sastav Art joga Similiris Joga saveza Srbije
Tatjana Gutić i Ivana Tošić;
Milena Vladisavljević Beksedić, Dragana Milićević, Andrijana Čikarić, Natalija Vesković, Svetlana Bulatović, Marija Radosavljević, i Aleksandra Odincova

Međunarodna joga akademija:
Irina Koliesova, Dragana Trivković, Sanda Kosanović, Slavenka Đurović Smoljanović, Sandra Karić, Nataša Delić, Danijela Čurović, Marijana Jovanović, Marijana Koropanovski, Ivana Milčanović, Radmila Roksandić Živković, Slađana Nikodijević, Mirko Jugurdžija, Milica Gugleta, Ana Sarić Bulat, Dušanka Stojićević, Vanja Veselinović, Snežana Arunović, Jelena Rakočević, Kristina Drašković Bočkov, Jasmina Bećirović, Ivana Žmurić, Snežana Arunović, Aleksandra Milinković, Nadežda Dramićanin, Dijana Maljković, Tijana Milanović, Sonja Marsenić, Bojana Janaćković, Emilija Vukojević, Vera Dražić, Jelena Lađarević, Snežana Končarević, Dragana Milićević, Sanja Panković, Maja Pliberšek Sekereš, Marija Perišić, Borjana Valčić, Nataša Popović.

Joga cenar Sunce – Požarevac:
Božidar Ljubisavljević i Violeta Nikolić

M yoga, Pančevo:
Milena Vladisavljević Beksedić i Selena Torlaković

Joga centar Darma, Kosovska Mitrovica:
Damira Krivošić i Tijana Jevtić

Joga centar Vranje:
Svetlna Radosavljević, Sunčica Nikolić, Javorka Ilić, Katarina Antonijević i Maja Nakić

Joga centar Crvenka:
Nadica Živanović, Gordana Popović, Mirjana Vasić, Sladjana Mitosevic, Jovanka Višković, Gabriela Sabolcki

Joga za muškarce:
Božidar Ljubisavljević i Nikola Zakić

Korporativna joga:
Aleksandra Mitić, Aleksandra Nenadović, Violeta Nikolić, Jelena Đurić i Sofija Vuković

Joga za treće doba:
Aleksandra Mitić, Spomenka Đurđević, Slavica Stošić, Dragica Kumrić i Nada Petrović.

Maya joga studio:
Zoe Đelov, Mariana Velazquez Oikonomou, Dunja ter Haar, Petar Martinović, Marijana Rodić

Joga centar Inđija i Joga centar Obrenovac:
Nevena Đukanović i Jovana Jovičić

Joga centar Niš:
Marija Obradović, Ana Vučetić, Petra Vučetić, Aleksandra Denić, Milica Marković, Jelica Radivojević

Joga centar Inđija:
Nevena Đukanović, Seka Pešut, Sanja Panković, Magdalena Oberhauzer, Miljana Zdravković, Biljana Dodoš
Maja Plibersek i Marija Zorić

Studio “Harmonija”, Inđija:
Aleksandra Odincova, Mila Ribar, Lana Farkić, Mirjana Lapšić, Anna Džakula, Ivanna Džakula, Danka Stankovic, Nataša Subašić, Maša Tešić

Joga centar Obrenovac:
Vanja Netorović, Jelena Jakšić, Katarina Zuvić, Svetlana Milovanović, Sanja Marinković, Slavica Milinković, Katarina Janković, Jovana Jovičić

Marija Šurlan sertifikovana instruktorka JSS:
Emilija Vukojević, Darija Zečević, Nevena Tepsić, Nataša Alberini i Marija Šurlan

Joga studio Sunshine
Sanja Kuzmanović, Milena Anđelić, Sandra Todorović
Marjana Miletić, Sara Jovanović, Sofija Jovanović, Jana Stanković, Arelena Rađen, Dunja Paunović

Kirtan Grupa Samadhi:
Bogdan Nikić, Dorotea Vejnović, Igor Petrović, Slavica i Dragan Stošić, Aleksandra Mitić, Vukica Janković, Spomenka Đurđević, Ivana Stamenković i Ana Miletić.

Foto galerija Festivala u 2016. godini:

Ovako je izgledao prošlogodišnji Festival:

Art yoga Similiris, Joga savez Srbije