Joga kao terapija – energoterapija, 28.10.2015.

U saradnji sa Centrom za promociju nauke Republike Srbije Joga savez Srbije i Centar za joga terapiju – energoterapiju organizovao je predavanje na 60. međunarodnom beogradskom sajmu knjiga sa temom:
Joga kao vid terapije
Predavač: prof. dr Predrag Nikić
Sreda, 28.10.2015. sa početkom u 15h na Platou Miloša Crnjanskog

Joga kao terapija – energoterapija

Zakonski okvir u kom se odvijaju aktivnosti joga terapije – energoterapije u Srbiji uređen je od strane Ministarstva zdravlja. Od strane Ministarstva zdravlja joga se uređuje Zakonom o zdravstvenoj zaštiti i Pravilnikom o bližim uslovima, načinu i postupku obavljanja metoda i postupaka tradicionalne medicine.
– Prošle godine je Joga savez Srbije akreditovao i program obuke za joga terapeute – energoterapeute pred akreditacionom komisijom Evropske joga federacije. Prva generacija polaznika je završila školovanje po ovom programu. Joga terapijski postupak bazira se na poznavanju energetske prirode čoveka, energetskih tokova i kretnji, energetskih centara i pravilnostima njihovog normalnog funkcionisanja i načinima harmonizacije kada su tokovi poremećeni.

Na naučnoj konferenciji o joga terapiji u Indiji održanoj u Mangaloru 2015, prezentovani su rezultati naučnih istraživanja efekata joga terapije – energoterapije, ukazujući na sve veći doprinos praktikovanja joge, kao i na potencijale koji se kriju u joga energoterapiji. Najveći broj istraživanja ukazuje na  preventivni značaj praktikovanja joge. Joga terapija – energoterapija predstavlja deo bogatog resursa tradicionalne medicine i stoga sve lakše pronalazi svoje mesto u mnogim zemljama i van Evrope.