Joga savez Srbije – Move week, 2015.

Joga savez Srbije, nacionalni granski savez, pod nazivom akcije „Sve boje života“ učestvuje u manifestaciji Move week od 20-27.09.2015. Članovi Joga saveza Srbije, Joga klubovi iz čitave Srbije, održaće veliki broj promotivnih časova joge u tom periodu, vraćajući pažnju na stalno prisutan cilj u svom radu:

ZDRAV POJEDINAC- ZDRAVO DRUŠTVO

Joga savez Srbije već 21 godina sprovodi aktivnosti u cilju prenošenja poruke da fizička aktivnost, briga o telu i boravak u prirodi mogu značajno uticati na poboljšanje kvaliteta života, pre svega psihofizičkog zdravlja.

Joga savez Srbije okuplja sertifikovane instruktore joge i Joga klubove iz 42 grada Srbije, u kojima se vode programi rekreativnog bavljenja jogom za najširu populaciju stanovništva. Joga klubovi Joga saveza Srbije okupljaju preko 12000 praktičara joge svih životnih doba, od 7-107 godina.

U cilju podizanja nivoa svesti o neophodnosti i dobrobitima bavljenja fizičkom aktivnošću, Joga savez Srbije tokom čitave godine organizuje niz manifestacija, pre svega, na otvorenim površinama u prirodi.

PERFORMANS “JOGA DANI DOBRIH DELA” održava se na glavim trgovima u gradovima Srbije, gde se okuplja veliki broj praktikanata joge koji izvode kratak serijal joga vežbi, animirajući okruženje i šaljući snažnu poruku da se i malim angažovanjem može učiniti nešto dobro za sebe i svoje okruženje.

AKCIJA “VEŽBAJTE JOGU SA NAMA” sprovodi se već sedmu godinu za redom u kojoj sertifikovani instruktori Joga saveza Srbije vode besplatne časove joge u prirodi u periodu od maja do septembra.

MEĐUNARODNI FESTIVAL JOGE održava se svake godine na beogradskoj Adi Iiokuplja škole joge i praktičare iz čitavog sveta. Učesnici se predstavljaju tokom programa koji traje dva dana. Ova manifestacija je otvorenog tipa i privlači sve veći broj posetilaca iz godine u godinu.

Joga savez Srbije je član Sportskog saveza Srbije, Evropske i Svetske Joga Federacije.
Program edukacije joga instruktora Joga savez Srbije je akreditovao u nadležnom ministarstvu Republike Srbije i akreditacionom telu Evropske joga federacije.

Joga savez Srbije teži da obezbedi na najvišem akademskom nivou verifikaciju doprinosa praktikovanja joge, da predstavi jogu kao disciplinu koja oplemenjuje životnu svakodnevicu i sve sfere života.

Joga savez Srbije sprovodi Program stručnog osposobljavanja instruktora joge na osnovu Rešenja izdatog od strane nadležnog ministarstva RS i odobrenja evropske komisije. Završetkom programa stručnog osposobljavanja polaznik stiče zanimanje instruktor u sportu (joga), zvanje: sportski instruktor, treći nivo stručne osposobljenosti.