Move week – učešće Joga saveza Srbije, 2014

Joga savez Srbije, granski savez, učestvovao je u manifestaciji Move week koja se održava u periodu od 29.09.-05.10.2014. Pod sloganom „Sve boje života“ članovi Joga saveza Srbije, joga klubovi iz čitave Srbije, održaće veliki broj promotivnih časova joge u tom periodu, vraćajući pažnju na stalno prisutan cilj u svom radu: ZDRAV POJEDINAC- ZDRAVO DRUŠTVO
Joga savez Srbije već 20 godina sprovodi aktivnosti u cilju prenošenja poruke da fizička aktivnost, briga o telu i boravak u prirodi mogu značajno uticati na poboljšanje kvaliteta života, pre svega psiho- fizičkog zdravlja.

Move week – učešće Joga saveza Srbije

Joga savez Srbije okuplja sertifikovane instruktore joge i Joga klubove iz 42 grada Srbije, u kojima se vode programi rekreativnog bavljenja jogom za najširu populaciju stanovništva. Joga klubovi Joga saveza Srbije okupljaju veliki broj praktičara joge svih životnih doba, od 7-107 godina.
U cilju podizanja nivoa svesti o neophodnosti I dobrobitima bavljenja fizičkom aktivnošću, Joga savez Srbije tokom čitave godine organizuje niz manifestacija, pre svega, na otvorenim površinama u prirodi koji vode instruktori joge koji su prošli program stručnog osposobljavanja za zanimanje instruktor joge a koji se sprovodi uz odobrenje nadležnog ministarstva Republike Srbije i akreditacionog tela Evropske joga federacije.
Joga savez Srbije teži da obezbedi na najvišem akademskom nivou verifikaciju doprinosa praktikovanja joge, da predstavi jogu kao disciplinu koja oplemenjuje životnu svakodnevicu i sve sfere života