5. Međunarodni festival joge – Srbija 2014

Peti međunarodni festival joge – Srbija 2014, koji su otvorili prof. dr Predrag Nikić, predsednik Joga saveza Srbije i ambasadorka Indije u Beogradu g-đa Narinder Chauhan, održan je od 6-7. septembra 2014. godine na beogradskoj Adi, u organizaciji Joga saveza Srbije i Međunarodne joga Akademije, uz pokroviteljstvo Svetske, Evropske i Američke joga federacije.

Festival je otvoren muzičkom tačkom operske pevačice Ivane Janošević, članice operskog studija Narodnog pozorišta u Beogradu.

Međunarodni festival joge – Srbija

Na Međunarodnom festivalu joge u Beogradu susreli su se Učitelji, instruktori joge iz sveta i iz Srbije koji su predstaviti različite stilove i pristupe praktikovanju joge. U duhu propoznavanja, razumevanja i poštovanja različitosti mnoge škole joge predstavile su svoje aktivnosti.

Učesnici:

23. Joga centar Pančevo
24. Joga centar Anahata
25. Joga centri Zemun i Inđija

Zahvaljujemo se svim institucijama i pojedincima koji su podržali održavanje festivala, Turističkoj organizaciji Beograda, Turističkoj organizaciji Srbije i upravi JP “Ada Ciganlija”, sponzorima festivala DM drogerija, JP “Srbijašume”, “C proizvodnja i promet 06”, d.o.o. Šabac, Pekari “Sezam” Beograd, “Dobro voće” Slankamen, Knjaz Miloš, Frikom, medijskoj podršci RTV Studio B, TV Kopernikus, Happy TV, TV Pink, medijskim pokroviteljima Joga TV, Magazinu Ona, SOS kanalu i članovima organizacionog tima:

Slađana Matić, Slavica Gutić, Zoran Radović, Tatjana Kostanjevec, Zdravko Kostanjevec, Vida Starović, Predrag Vučić, Igor Petrović, Damira Krivošić, Bojan Petrović, Ivana Janošević, Jasmina Đerić, Dragan Zorić, Nina Valentić, Milijana Milikšić, Dragana Krstić, Ljubica Petković, Tatjana Grujić, Dragana Milićević, Jelena Jovanović, Olivera Ivanović, Andrija Novaković, Bogdan Nikić, Marijana Rodić, Ana Miletić, Aleksandra Ristić, Aleksandra Mitić, Ivana Nikolić-Ćulafić, Milica Zorić, Bosiljka Janušević, Ivana Tošić, Vera Milićević,Vladan Nikolić, Rade Šuka, Branislav Filipovski; sve vreme su bili u pripravnosti: Ljubica Prodanović, Mirjana Radak, Dragana Velev,

i glavnoj koordinatorki ovogodišnjeg festivala joge, Maji Štrbac.