Stručni seminar joga terapija – energoterapija, 25.3.2017

U saradnji sa nacionalnom asocijacijom “Centar za joga terapiju – energoterapiju” Joga savez Srbije organizuje stručni seminar sa temom:

Joga terapija – energoterapija

Seminar će voditi doajen u oblasti joge prof. dr Predrag K. Nikić

Joga terapijski postupak zasnovan je na poznavanju energetske prirode čoveka, energetskih tokova i kretnji, energetskih centara i pravilnostima njihovog normalnog funkcionisanja i načinima harmonizacije kada su tokovi poremećeni. Seminar je namenjen dodatnom stručnom usavršavanju instruktora joge. Seminar je akreditovan od strane komisije Evropske joga federacije. Seminar počinje 25. marta 2017. godine i trajaće tri meseca.

Joga savez Srbije 2014.
Završetkom seminara joga terapeuti će postati članovi Nacionalne asocijacije joga terapeuta i steći će mogućnost upisa u registar joga terapeuta Evropske joga federacije.
Seminar će obuhvatiti teoriju i praksu (preventiva, dijagnostika, terapijski proces, posterapijski proces). Učesnici će se upoznali sa energetskom dimenzijom joge i njenom primenom u praksi.
Polaznici će se obučavatii načinima uspostavljanja energetskog balansa metodama joge.

Zakonski okvir u kom se odvijaju aktivnosti joga terapije – energoterapije u Srbiji uređen je od strane Ministarstva zdravlja. Od strane Ministarstva zdravlja joga se uređuje Zakonom o zdravstvenoj zaštiti i Pravilnikom o bližim uslovima, načinu i postupku obavljanja metoda i postupaka tradicionalne medicine.

yoga terapy, Mangalore, Predrag Nikic

Na naučnoj konferenciji o joga terapiji u Indiji održanoj u Mangaloru 2015, prezentovani su rezultati naučnih istraživanja efekata joga terapije – energoterapije, ukazujući na sve veći doprinos praktikovanja joge, kao i na potencijale koji se kriju u joga energoterapiji. Joga terapija – energoterapija predstavlja deo bogatog resursa tradicionalne medicine i stoga sve lakše pronalazi svoje mesto u mnogim zemljama i van Evrope.

Prijave se vrše putem e-maila: jogasavezsrbije@gmail.com