Veliki joga performans, Beogradska tvrđava (Kalemegdan) – 2016.

Veliki Joga performans – “Čini dobro – nagradi sebe” – Beogradska tvrđava – Kalemegdan – 2016.

U subotu, 2. jula 2016. pod pokroviteljstvom Evropske joga federacije, nadležni nacionalni Joga savez Srbije organizovao je VELIKI JOGA PERFORMANS pod nazivom JOGA DANI DOBRIH DELA u kojem će, već tradicionalno, pozvati sve građane Srbije da učine neko dobro delo.

Čini dobro – nagradi sebe

Ove godine joga performans se sprovodi pod sloganom: Čini dobro – nagradi sebe. Ovo je četvrta godina za redom u kojoj su se okupili ljubitelji i praktičari joge, demonstrirajući građanima blagodeti ove hiljadugodišnje, sve popularnije discipline. Joga performans je započeo u 18,15 časova u Beogradskoj tvrđavi – Kalemegdanu, na zelenim površinama ispred spomenika beogradskom Pobedniku. Učesnici su izveli kratak joga serijal pod nazivom Pozdrav Suncu, a revijalni sastav Joga saveza Srbije prikazao je veštine članova, trenutno najpopularnijeg Art joga Similiris stila joge.

Potom su svi učesnici oko spomenika “Pobedniku” držeći se za ruke, napravili veliko srce namenjeno Beogradu i beograđanima.

Veliki joga performans u Beogradu okupio je ljubitelje joge iz 42 grada Srbije, uz prisustvo predstavnika Evropske joga federacije i praktičara joge iz drugih evropskih zemalja. U joga performansima može učestvovati svaki zdravstveno sposobni građanin koji sa sobom ponese prostirku ili peškir.

Foto galerija: https://www.facebook.com/joga.akademija/photos/?tab=album&album_id=1107816195928550