Akcija “Vežbajte jogu sa nama – 2016”

Pod pokroviteljstvom Evropske joga federacije Joga savez Srbije, već osmu godinu za redom sprovodi akciju “Vežbajte jogu sa nama” (besplatni časovi joge) od maja do septembra meseca.

Vežbajmo jogu širom Srbije

U Beogradu u Joga Parku na beogradskoj Adi svake nedelje od 18 časova ali i u gradovima širom Srbije održavaju se časovi joge koje vode sertifikovani instruktori joge. Akcija započinje u nedelju 15.maja 2016. godine u 18 časova.

Svi instruktori joge su sertifikovani od strane granskog Joga saveza Srbije, čiji je program stručnog osposobljavanja odobren u nadležnom Ministarstvu Republike Srbije, Evropskoj, Internacionalnoj i Globalnoj Joga Federaciji.

Joga pomaže postizanju telesnog zdravlja učeći polaznike telesnim položajima (asanama), tehnikama disanja i koncentracije. Joga pomaže i u prevazilaženju stresa i harmonizaciji telesnih, umnih i emocionalnih potencijala.

Časovi joge će se voditi u prirodnom ambijentu gradskih parkova (zelenih površina), na vidljivim mestima u gradovima Srbije kako bi se pružila mogućnost što većem broju ljudi da se upoznaju sa blagodetima joga prakse. Zainteresovani treba da obuku komotnu odeću, da ponesu flašicu sa vodom, peškir ili prostirku za vežbanje. U slučaju kiše javni čas se pomera za sledeću nedelju u istom terminu.

Neka je ljubav u nama i sklad sa okolinom

besplatni časovi joge - vežbajte jogu sa nama - Joga savez Srbije