PRVI FESTIVAL ART JOGE, 20.5.2015.

Dana 20.5.2015. u TC Delta city – Novi Beograd, u organizaciji Joga saveza Srbije a pod pokroviteljstvom Evropske joga federacije održao se Prvi festival art joge Similiris u Srbiji. Program je trajao od 12-21h, a organizator  je obezbedio besplatan ulaz za sve posetioce Delta city-ja.

Festival art joge – Joga savez Srbije

Na Festivalu art joge je šira javnost imala priliku da se bliže upozna sa Art jogom “Similiris”- stilom joge koji  je sve popularniji u svetu.  U programu su se smenjivati  Joga klubovi koji neguju ovaj stil joge u našoj zemlji.

Potreba za organizovanjem Festivala art joge i sve veća popularnost ovog stila joge leži u činjenici da Art joga Similiris zadovoljava suštinske potrebe savremenog čoveka- mogućnost da se kroz dinamičku fizičku aktivnost postigne oslobađanje od fizičke tenzije i mentalne napetosti. Suprotno uobičajenom predubeđenju da fizička aktivnost troši energiju I stvara umor, vežbanjem Art joga Similiris telo se  regeneriše i oslobađa tenzija. Stvara se nova životna snaga I vitalnost, koja se manifestuje na intelektualnu, emotivnu I kreativnu sveru našeg života.

Art joga Similiris  je stil joge u kome se prepliće joga sa elementima savremenog plesa I modernog baleta. Poštujući osnovna načela izvođenja joga položaja, uz sklad pokreta, disanja  I pažnje, uvodeći muziku I ritam, u nastupima ART JOGE SIMILIRIS postiže se snažan scenski utisak koji gledaoce privlači atraktivnošću I estetskim senzibilitetom.

Organizator Prvog festivala art joge Similiris je Joga savez Srbije, nacinalni granski savez, utemeljen u negovanju  akademskog  pristupa jogi, I kroz mnogobrojne aktivnosti približava  jogu široj populaciji.  Joga savez  Srbije teži da obezbedi visok nivo joga prakse u našoj zemlji. Joga u našoj zemlji priznata u Ministarstvu sporta kao grana sporta, a u Ministarstvu zdravlja pripada oblasti tradicionalne medicine. Uz odobrenje nadležnog Ministarstva Joga savez Srbije, sprovodi se program obuke (stručnog osposobljavanja) za sticanje zvanja instruktor joge. Joga savez Srbije je član Sportskog saveza Srbije, kao i Evropske i Međunarodne joga federacije.

Festival je otvoren nastupom Revijalnog sastava Art joga Similiris Joga saveza Srbije u sastavu: Nevena Damjanović, Tatjana Gutić, Jovana Jovičić a zatvoren koncertom Kirtan grupe Samadhi (Filip Filipović, Jelena Nikolić, Bogdan Nikić, Teodora Vejinović, Slavica i Dragan Stošić, Predrag Radovančević, Aleksandra Mitić, Vera Todorović, Nevena Đukanović, Vukica Janković, Spomenka Đurđević, Igor Petrović)

Zahvaljujemo se svim učesnicima, moderatorki programa Aleksandri Mastelici, članovima organizacionog tima i glavnoj koordinatorki festivala, Milici Zorić. Posebnu zahvalnost iskazujemo upravi TC Delta citiy-a na susretljivosti.

Neka je ljubav u nama i sklad sa okolinom

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend