Art Yoga Similiris – Joga dani dobrih dela, Beograd 12.5.2013.

Pod pokroviteljstvom Evropske joga federacije, nacionalni granski Joga Savez Srbije je već petu godinu za redom sproveo akciju JOGA DANI DOBRIH DELA u kojoj je pozvao sve građane Srbije da učine neko dobro delo. Dobro delo se može učiniti partneru u porodici, ukućanima, među komšijama, na poslu. Oni koji mogu, treba da se podsete da će njihova i mala finansijska pomoć biti od velike koristi onima kojima je neophodna. Joga savez neće prikupljati sredstva niti priloge, već će direktno upućivati darodavce da sami i neposredno učine dobro delo.

Joga dani dobrih dela

Centralna manifestacija se održala u Beogradu, u nedelju 12. maja 2013. u 12 časova u ulici Kneza Mihaila (ispred Beogradskog kulturnog centra) na kojoj su JOGINI održali kratak joga serijal pod nazivom Pozdrav Suncu, a revijalni sastav prikazao, trenutno najpopularniji ART JOGA SIMILIRIS stil joge. Manifestacija u centru Beograda je okupila jogine iz 33 grada Srbije, a bili su i predstavnici Joga Saveza Crne Gore i Joga Saveza Češke. Ovim je svečano obeležen početak akcije besplatnih časova joge koji će se održavati u Beogradu svake nedelje od maja do septembra meseca u Joga parku na Adi sa početkom u 18 časova, kao i u još 33 grada Srbije. Time su instruktorke i instruktori joge i simbolično podsetili građane da je i malo dobro delo veliki doprinos.

Zahvaljujemo se na donatorskoj pomoći Branimiru Filipovskom koji je raznovrsnim pecivima iz pekare “Sezam” (Bulevar Kralja Aleksandra 63) ulepšao trenutke učesnicima performansa, kao i Beogradskom kulturnom centru koji nam je ustupio svoje prostorije.