Joga na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja, 2015.

Predavanje o jogi prof. dr Predraga Nikića na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja, decembar, 2015.

16.12.2015. godine na poziv prof. dr Dragoljuba Višnjića profesor dr Predrag Nikić održao je gostujuće predavanje studentima četvrte godine studija na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu pod nazivom: Joga i njena primena.

Profesor Nikić je govorio o aktivnostima koje su sprovedene tokom 21. godine kako bi joga pronašla svoje mesto kao struka, nauka i praksa. Studenti su se upoznali o jogi kao nezavisnoj sportskoj grani, kao metodi rekreacije ali i o doprinosu joge trenažnom procesu, sportistima drugih sportskih disciplina. Predstavljena su i načela na kojima počiva joga kao disciplina samorazvoja, kao životna filozovija, životni stil ali i psihološka dimenzija ove, hiljadama godina, stare metode samousavršavanja. Studenti su bili u prilici da čuju i o konceptu Joga inteligencije ali i o primeni joge u postizanju optimalnih rezultata u sportu. Program stučnog osposobljavanja za sticanje stručnog zvanja u sportu. instruktor joge koji uz odobrenje nadležnog Ministarstva sprovodi Joga savez Srbije prošli su mnogi sportisti kako bi tajne ove metode primenjivali u povećavanju efikasnosti trenažnog procesa u sportu kojim se bave.

Studenti su upoznati i sa činjenicom da su instruktorke Joga saveza Srbije učestvovale u pripremama fudbalera Crvene Zvezde a kasnije i Partizana, da su program joga vežbi praktikovali mnogi akteri profesionalnog i amaterskog sporta povećavajući tako svoj kapacitet.

Joga na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu

Joga na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja nije izuzetak. Joga se decenijama praktikuje na fakultetima EU: kao fakultativni predmet ili kao predlog rekreativnog programa za studente i predavače.