Joga za zaposlene u PKS, 2018

U Privrednoj komori Srbije, se od avgusta meseca, održavaju časovi korporativne joge u toku radnog vremena.  Privredna komora Srbije je ovim potvrdila da spada u grupu kompanija koje doprinose očuvanju zdravlja svojih zaposlenih. Časove vodi mr Mirjana Miščević, samostalni savetnik u PKSu i sertifikovana instruktorka joge sa dozvolom za rad izdatu od strane Joga saveza Srbije – nadležnog nacionalnog saveza za oblast joge u RS. Voditeljka ovog kursa završila je i dopunsku edukaciju kojom je stekla znanje i stručnost da vodi časove “Joga za zaposlene – korporativna joga”.

Joga u PKS

Joga za zaposlene u Privrednoj komori Srbije

Zaposleni koji praktikuju korporativnu jogu osećaju se poletnije, bolovi od spondiloze uzrokovani dugim sedenjem nestaju pod dejstvom stručno odabranih joga vežbi. I pored mnogobrojnih obaveza zaposlenima je omogućeno da doprinesu svom zdravlju, vitalnosti, boljoj koncentrisanosti i raspoloženju. Časovi joge za zaposlene odvijaju se dva puta nedeljno.

Opšte je poznato da praktikovanje joge u radnim sredinama poboljšava medjuljudske odnose i doprinosi kreiranju podsticajne i zdrave klime i kulture u organizaciji.

Joga u PKS

Podsticajna radna sredina

“Zaposleni su primetili da su vežbe veoma delotvorne, da povećavaju pokretljivost tela, osnažuju motivaciju i volju. Utorak i četvrtak su im posebno dragi jer znaju  da posle umne iscrpljenosti, dolazi do mišićnog opuštanja, telesne i umne relaskacije i vitalizacije svih dimenzija bića.
Na ovaj način poslodavac najdirektnije utiče da se radna sredina doživi kao prijateljska, opuštajuća, puna ljubavi i brižnosti za sve zaposlene – govori nam Mirjana Miščević, voditeljka ovog kursa.

Časovi joge za zaposlene odvijaju se u terminima utorak i četvrtak od 16.00 do 17.00h