Međunarodni dan joge u Srbiji, 2015.

U Beogradu u 18 časova u “Yoga parku” na beogradskoj Adi u okviru tradicionalne akcije “Vežbajte jogu sa nama” održan je veliki javni (besplatni) čas posvećen MEĐUNARODNOM DANU JOGE u organizaciji Joga saveza Srbije, kao i u još 41 gradu širom Srbije. Članice Joga saveza Srbije obeležile su međunarodni dan joge u sledećim gradovima: Novi Sad,  Pančevo Negotin Vranje Požarevac Kruševac Prokuplje Niš Vršac Bajina Bašta Mladenovac Svilajnac Crvenka Šabac Loznica Kraljevo Stara Pazova Sombor Zemun Obrenovac Vrbas Kragujevac Paraćin Novi Banovci Užice Gornji Milanovac Zrenjanin Čačak Kovačica Železnik Kaluđerica Boleč Nova Pazova Kosovska Mitrovica Aranđelovac Topola Inđija Veternik Smederevska Palanka Besna Kobila.

Obeležen je Međunarodni dan joge u Srbiji

Preuzeto sa sajta Ministarstva omladine i sporta RS.
Datum: 25.05.2015.
Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić sastao se danas sa ambasadorkom Indije Njenom Ekselencijom Narinder Čauhan. Tema sastanka bila je obeležavanje Međunarodnog dana joge.
Međunarodni dan joge biće obeležen 21. juna brojnim aktivnostima širom Srbije. ,,Ministarstvo omladine i sporta podržava ovu, ali i sve druge manifestacije koje za cilj imaju promovisanje rekreacije i zdravog stila života“, rekao je ministar omladine i sporta Vanja Udovičić.
Međunarodni dan joge uspostavljen je na predlog Republike Indije, rezolucijom koju je 11. decembra 2014. godine donela Generalna skupština Ujedinjenih nacija uz rekordnu podršku 193 delegata i 177 zemalja, uključujući i podršku Republike Srbije.

Ovaj važan datum  obeležen je prigodnim programom u svim gradovima Srbije gde se nalaze članice Joga saveza Srbije. Joga savez Srbije je ove godine proslavio 21. godinu aktivnosti u promovisanju joge kao zdravog životnog stila. Joga savez Srbije svake godine nizom aktivnosti promoviše društvenu korisnost joge omogućavajući različitim kategorijama da se upoznaju sa ovom drevnom metodom samousavršavanja.

Joga savez Srbije tradicionalno već sedmu godinu za redom sprovodi akciju besplatnih časova joge “Vežbajte jogu sa nama” koja se sprovodi u Yoga parku na Adi i u 42 grada širom Srbije.

Joga savez je u 2015. godini organizovao Šesti međunarodni festival joge na Adi u kojem je učestvovao veliki broj predstavnika joge iz mnogih evropskih zemalja.

Međunarodno društvo za naučna istraživanja u oblasti joge beleži petu godinu od izdavanja naučnog časopisa “Smisao”, u kojem najveći naučni autoriteti iz oblasti joge publikuju rezultate sprovedenih istraživanja.

Joga savez Srbije uz odobrenje nadležnog Ministarstva sprovodi program stručnog osposobljavanja za sticanje zvanja instruktor/ka joge. Program je zbog kvaliteta i stručnosti na sednici Skupštine Evropske joga federacije septembra 2014. godine, pohvaljen kao primer kvalitetne edukacije.

Joga savez Srbije najviše je bio zapažen po Međunarodnim joga performansima koje pamtimo u centru Beograda: u ulici Kneza Mihaila maja 2013. i na Trgu Republike u junu 2014. godine, kada se okupilo više od 600 ljubitelja joge iz Evope i Srbije. Joga praktičari su 27. juna 2015. godine, na platou ispred Doma Narodne skupštine održali Veliki joga performans kako bi zajedno izvođenjem Pozdrava Suncu poslali poruku građanima da je dobrota najveći dar onima koji je čine, pozivajući građane na humanost.

Ne treba zaboraviti da se sve aktivnosti Joga saveza Srbije, zbog kvaliteta organizacije, već treću godinu za redom održavaju pod pokroviteljstvom Evropske i Internacionalne joga federacije. Joga savez Srbije je član Sportskog saveza Srbije.

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend