Peti veliki joga performans u Novom Sadu, 2017

JOGA SAVEZ SRBIJE
Nadležni nacionalni savez za oblast joge u Srbiji i
VOJVOĐANSKI JOGA SAVEZ

U subotu, 8. jula 2017. godine pod pokroviteljstvom Evropske joga federacije, nadležni nacionalni Joga savez Srbije u saradnji sa Vojvođanskim joga savezom organizovali su VELIKI JOGA PERFORMANS u okviru akcije DANI JOGE U SRBIJI kojom, već tradicionalno, poziva sve građane Srbije da učine neko dobro delo.

Joga performans se ove godine održava uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu i Gradske uprave za sport i omladinu Novog Sada. Joga performans je svečano otvoren u 18,40 časova ispred zgrade SPENS-a (Sportsko-poslovnog centra “Vojvodina”) svečanim presecanjem vrpce od strane Aranke Binder – pomoćnice pokrajinskog sekretara za sport i omladinu, nosioca olimpijske medalje u streljaštvu.
Veliki joga performans okupio je ljubitelje joge iz mnogih gradova Srbije, uz prisustvo predstavnika Evropske joga federacije i praktičara joge iz drugih evropskih zemalja. U joga performansima može učestvovati svaki zdravstveno sposobni građanin koji sa sobom ponese prostirku ili peškir. Dani joge u Srbiji su propraćeni predavanjima u Pančevu, Novom Sadu, Gornjem Milanovcu, Vranju, Somboru i NIšu na kojima su  predstavljene dobrobiti praktikovanja joge. Svi učesnici joga performansa, držeći se za ruke napravili su Veliko srce i posvetili ga svim građanima Novog Sada.

DANI JOGE U SRBIJI
Od 1. do 8. jula 2017. godine odvijaju se Dani joge u Srbiji u organizaciji nadležnog nacionalnog Joga saveza Srbije u saradnji sa Vojvođanskim joga savezom, a uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za sport i Gradske uprave za sport i omladinu Novog Sada i uz pokroviteljstvo Evropske joga federacije.
Akcija Dani joge u Srbiji započinje Petim velikim joga performansom u Tašmajdanskom parku u Beogradu, a završava Petim velikim joga performansom u Novom Sadu (ispred JP Sportski i poslovni centar “Vojvodina” – SPENS).
Sa sobom učesnici treba da ponesu joga prostirku ili peškir, flašicu sa vodom i dobro raspoloženje.
Besplatan koncert Kirtan grupe Samadhi održaće se za učesnike performansa i ljubitelje joge u Novosadskoj Sinagogi sa početkom u 19,30h
Ulaz je slobodan – dobro došli
Od 1. do 8. jula 2017. godine odvijaju se prigodna predavanja “O dobrobitima praktikovanja joge” u joga centrima širom Srbije: u Novom Sadu, Nišu, Somboru, G. Milanovcu, Vranju, Pančevu.
NEKA JE LJUBAV U NAMA I SKLAD SA OKOLINOM