Konferencija “Liderke u lokalnoj zajednici”, 2014.

“Dana 12. 11. 2014. godine sa početkom u 15 časova u Privrednoj komori Srbije, u saradnji Joga saveza Srbije i Privredne komore Srbije a pod pokroviteljstvom Yoga Federation of Europe organizovana je Konferencija „Liderke u lokalnoj zajednici“. Konferencija je organizovana kao završni svečani događaj projekta „Žene u akciji“ koji sprovodi Joga savez Srbije u saradnji sa Mrežom žena protiv nasilja, a uz podršku ambasade Kraljevine Norveške. Clj konferencije je bio da predstavi aktivan doprinos Strategiji za smanjenje siromaštva u Republici Srbiji uz primere dobre prakse ekonomskog osnaživanja osetljive populacije kroz žensko preduzetništvo.

Konferencija “Liderke u lokalnoj zajednici”

Konferenciju je otvorio njegova ekselencija ambasador Kraljevine Norveške, g-din Nils Ragnar Kamsvag, a prisutnima su se obratili i: g-đa Zorica Arsenić Jovanović, -samostalni savetnik u sektoru sporta iz Ministarstva omladine i sporta, g-din Svetozar Babić – sekretar zajednice preduzetnika Srbije Privredne komore Srbije, g-đa Vera Milićević – sekretar Joga saveza Srbije, g-đa Aleksandra Nestorov – aktivistkinja Mreže žena protiv nasilja, g-đa Marijana Rodić – glavna koordinatorka projekta „Žene u akciji“. Konferenciji su prisustvovali predstavnici Delegacije Evropske unije u Srbiji kao i drugi uvaženi gosti.
Umetnički deo programa činile su arije koje je izvodila Ivana Janošević – pevačica Operskog studija Narodnog pozorišta Srbije.
Učesnici programa mogli su da uživaju i u kratkom “joga performansu” u izvođenju sertifikovane instruktorke joge Vidosave Starović.

Moderator programa: Aleksandra Vuković
Fotografisale: Aleksandra Mitić i Aleksandra Ristić
PR – Milica Zorić
Organizacioni tim ovog događaja činili su: Marijana Rodić, Aleksandra Mitić, Milica Zorić, Hristina Petrović, Ana Miletić, Vidosava Starović, Aleksandra Vuković, Mirjana Mišćević, Aleksandra Ristić, Bosiljka Janjušević, Branislav Filipovski).
www.yogasavezsrbije.com
www.joga-akademija.com
www.yoga-science.rs
www.yoga-tv.org”